Dnia 25.10.2023 W Bibliotece Publiczno-Szkolnej M i G Mikołajki Filia w Baranowie odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki . Uczestnicy spotkania zapoznani zostali z życiorysem Johna Flangana twórcą serii książek “Zwiadowcy” i “Drużyna” . Klubowicze przygotowali fragment z wybranej książki , który został przeczytany na głos dla wszystkich uczestników spotkania .

John Flanagan (ur. 22 maja 1944) – australijski pisarz. Najbardziej znany jest ze swojej serii książek pt. Zwiadowcy (ang. Ranger’s Apprentice).

Od dzieciństwa marzył o tym, by zostać pisarzem. Pracował w agencji reklamowej, ale dopiero satyryczny wiersz opisujący paskudnego kolegę zwrócił na niego uwagę przełożonych. Jeden z szefów agencji uznał, że warto zainwestować w młodego pracownika i tak Flanagan dołączył do grona copywriterów.

Przez dwie dekady pisał spoty reklamowe i scenariusze, później zaś trafił do telewizji i został jednym ze współtwórców sukcesu sitcomu Hi Dad!, zasłynął jednak jako autor „Zwiadowców”, serii osadzonej w fantastycznym świecie powieści dla młodzieży.

Flanagan zaczął pisać historię Willa dla swego syna, Michaela, jednak to, co miało być opowieściami na dobranoc, szybko przerodziło się w cykl powieści. Do tej pory Flanagan napisał 17 książek tej serii. Pisarz wraz z żoną mieszka na przedmieściach Manly. Ma troje dzieci i czworo wnuków.

W 2008 roku wygrał Australian Book Publishers Association’s of the Year dla dzieci starszych i młodszych.

Skip to content