Dnia 01.06.2021 w ramach świętowania Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece” ogłoszony w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek 2021.

Celem konkursu było  promowanie czytelnictwa wśród uczniów Szkoły Podstawowej w Woźnicach, zwrócenie uwagi na różnorodność dostępnego księgozbioru, podniesienie oferty bibliotecznej, zachęcenie do korzystania z dostępnej w bibliotece literatury.

Konkurs adresowany był do uczniów wszystkich klas ze Szkoły Podstawowej w Woźnicach. Rozpatrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria – uczniowie klas II – III, II kategoria uczniowie klasy VI – VIII. Zadaniem każdego uczestnika było stworzenie dowolną techniką plastyczną ilustracji promującej przeczytany i dostępny w księgozbiorze Biblioteki Publiczno – Szkolnej filii Woźnice wolumin. Nie dopuszczane były ilustracje wykonane na podstawie książek z kanonu lektur szkolnych. Prace plastyczne mogły zawierać scenkę bądź przedstawiać głównych bohaterów lub bohatera. Na odwrocie należało umieścić informację z tytułem utworu, imię i nazwisko uczestnika oraz klasę. Oceniana była pomysłowość, samodzielność i staranność wykonanych prac. Prace należało złożyć do 31.05.2021 w bibliotece.

Po ocenie wszystkich prac Komisja postanowiła przyznać następujące wyróżnienia:

Klasy II – III:

I miejsce – Patryk Petke klasa III – „Żubr Pompik”

II miejsce – Oliwier Radziszewski klasa III – „Niesamowite przygody 10-ciu skarpetek”

III miejsce – Mikołaj Ciszewski klasa II –  „Smerfy. Śpiew smerfa”

“Niesamowite przygody 10-ciu skarpetek” – wyk. Oliwier Radziszewski
“Smerfy – śpiew smerfa” – wyk. Mikołaj Ciszewski

Klasy VI – VIII:

Ze względu na brak zainteresowania konkursem komisja postanowiła nagrodzić jedyną pracę należącą do Antoniny Tytko z klasy VI, przedstawiającą scenę z książki “Harry Potter i więzień Azkabanu”.

Scena z książki “Harry Potter i więzień Azkabanu” – wykonała Antonina Tytko

Wszystkim uczestnikom wręczone zostaną nagrody niespodzianki, a laureatom dyplomy i nagrody rzeczowe.

Wszystkie prace można oglądać na przygotowanej w bibliotece wystawce.

Skip to content