„Magiczny…”, „Cudowny…”, „Wspaniały…”, „Klimatyczny…”- takie recenzje można było usłyszeć po zakończonym koncercie MICHAŁA WOJTUSIKA  pt: „ZAWRÓĆ MI W GŁOWIE” zorganizowanym z okazji DNIA KOBIET przez  Centrum Kultury „Kłobuk” i Mikołajski Klub Poezji.

     Był to koncert w formie recitalu z fortepianem, na którym artysta wykonał przede wszystkim piosenki swojego autorstwa, dwie Grzegorza Turnaua oraz dwie kompozycje do wierszy członkini Mikołajskiego Klubu Poezji- Krystyny Ewy Głodek: „Equilibrio” i „ Kto zrozumie poetę?”.

     Pan Michał Wojtusik z zamiłowania jest wokalistą, poetą, kompozytorem, aranżerem i producentem muzycznym, a zawodowo nauczycielem języka polskiego i dyrektorem Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku- największej szkoły średniej na północnym Mazowszu. Pochodzi z Ciechanowa, ale pół swojego życia spędził w Krakowie i tenże klimat dominuje w jego muzyce. Zdobył 12 nagród na konkursach i festiwalach- głównie poezji śpiewanej. Wykonuje utwory do własnych tekstów, ale również komponuje muzykę i śpiewa wiersze innych poetów(Leopolda Staffa, Juliana Tuwima czy Aleksandry Bacińskiej). Odnajduje się też w repertuarze Grzegorza Turnaua, Andrzeja Zauchy czy Zbigniewa Wodeckiego.

    Na ponad godzinę słuchacze zostali zabrani w cudowny świat symfonii nut i dźwięków, które wywołały u nich mnóstwo pozytywnych emocji i wzruszeń. Przepiękna muzyka i wspaniałe wykonanie oraz ciekawe i zabawne komentarze wokalisty, wprowadziły publiczność w magiczny klimat i świetny nastrój.

     Gorące przyjęcie oraz gromkie brawa na zakończenie koncertu niech będą zaproszeniem dla pana Michała Wojtusika oraz dla innych równie znakomitych artystów do odwiedzenia Mikołajek i występów na deskach sali widowiskowej w Centrum Kultury „Kłobuk”.

                                                 Artykuł napisała Katarzyna Włodarska

Skip to content