Dnia 26.04.2023 roku w czytelni Biblioteki Publicznej odbyło się wyjątkowe spotkanie Mikołajskiego Klubu Poezji.

Jego wyjątkowość polegała na tym, że świętowaliśmy 80 Urodziny naszej Szanownej Koleżanki, która od 15 lat należy do Klubu Poezji, Pani Łarysy Kamińskiej.

Na początku pani kierownik biblioteki i dwoje członków Klubu złożyło Jubilatce serdeczne życzenia, wręczyli jej piękne kwiaty i cudowny  prezent. Potem Irena Kozak, Jan Gołębiewski i Teresa Szymanek przeczytali specjalnie na tę  okoliczność napisane wiersze.

Nie zabrakło też okazałego tortu, gromkich braw i głośnego ‘’Sto lat ‘’.

Pani Łarysie trudno było opanować wzruszenie, a w ramach podziękowania przeczytała z dedykacją dla wszystkich uczestników imprezy fraszkę Jana Kochanowskiego ‘’Na zdrowie”.

      Następnie członkowie Klubu czytali nowo napisane przez siebie wiersze ( Krysia Głodek, Jarek Choromański, Jan Gołębiewski, Irena Kozak, Justyna Wenda, Ela Borko oraz Paulina Popielarz, którą było nam niezmiernie miło gościć po długiej nieobecności), albo wiersze Wisławy Szymborskiej, które to utwory miały być tematem przewodnim spotkania ( Halina Napieracz, Wiesia Jaksim, Stasia  Auksztulewicz, Kasia Włodarska i nowa, jeszcze nieoficjalna członkini Klubu- Jola Kozubowska).

      Oczywiście, jak zwykle spotkanie upłynęło we wspaniałej, serdecznej atmosferze.

Na zakończenie Jubilatka- Łarysa Kamińska trafnie podsumowała, że te comiesięczne spotkania są dla niej bezcenne- motywujące, budujące i twórcze. Dla nas również.

Podczas tych kilku godzin w miesiącu, kiedy to przebywamy razem, następuje tak wspaniały przekaz pozytywnej energii, że chętnie  podzielimy się nią z innymi osobami, które kochają poezję i chciałyby dołączyć do naszego Klubu.

Tekst napisała: Katarzyna Włodarska

                                                                  

Skip to content