Przestrzegając obostrzeń, ograniczając interakcje ale nie rezygnując z pomocy innym. Mikołajski sztab 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na niedzielę przygotował orkiestrowe granie i zaprasza wszystkich, do wspólnego spaceru nową promenadą.


Zebraliśmy informację o wydarzeniach, jakie szykuje mikołajski sztab WOŚP. Pamiętajcie o zachowaniu odstępów, noszeniu maseczek i witaniu się w sposób bezkontaktowy. Nie chcemy, by idea niesienia dobra skończyła się dla kogoś złymi doświadczeniami. Bądźmy razem, bądźmy życzliwi.

Główna atrakcja – spacer

Organizatorzy niedzielnego finału w Mikołajkach zapraszają na promenadę. Samych wolontariuszy spotkać będzie można w mieście już od rana, jednak o godz. 12.00 wszyscy przenoszą się nad brzeg jeziora Mikołajskiego. a na promenadzie usłyszeć będzie można muzykę płynącą wprost z Centrum Kultury “Kłobuk”.

Scena z ekranem, na którym wyświetlimy koncert, stanie przy nowym pomoście, w pobliżu amfiteatru. W Wiosce Żeglarskiej rozgrzać będzie się można ciepłą kawą i herbatą ufundowaną przez Tawernę Żagiel.

Spacerować zachęcamy do samej siedziby Mazurskiego Klubu Żeglarskiego, gdzie również spotkacie wolontariuszy z puszkami oraz rozgrzejecie się przy poczęstunku ufundowanym przez stowarzyszenia i kluby sportowe. 

Koncert online

Tradycją mikołajskiego grania z orkiestrą serc, jest koncert w wykonaniu lokalnych artystów. Tak będzie i tym razem, chociaż muzycy nie będą mogli wystąpić przed publicznością. Stąd też przygotowana została transmisja na żywo. 

O godz. 12.00 rozpocznie się “live” na profilu mikołajskiego sztabu (oraz oficjalnym profilu Mikołajek a także Centrum Kultury) a także na naszym kanale YT. Nie musicie jednak zostawać w domach by obejrzeć i posłuchać jak gra Roman Tkaczyk, Krzysztof Magnuski, Marta Kiśluk, Hanna Szałachowska i Krzysztof Matulewicz. Transmisja zostanie wyświetlona na scenie rozstawionej na promenadzie.

Aukcje i e-skarbonka

Mimo trudnej sytuacji dla biznesu, mikołajscy przedsiębiorcy nie zawiedli. Ufundowano wiele przedmiotów, które można licytować poprzez portal allegro. Wśród nich vouchery na pobyty w hotelach, romantyczne kolacje czy usługi SPA. Fanty fundują także osoby prywatne i stowarzyszenia pragnące dorzucić swoją cegiełkę wsparcia. Libnki do aukcji znajdziecie w tym poście, na stronie społecznościowej sztabu.

Orkiestrę wesprzeć można także poprzez e-skarbonkę. Adres mikołajskiej: ❤ https://eskarbonka.wosp.org.pl/22m5y4 ❤

Skip to content