W czwartek 14 grudnia 2023 roku o godzinie 16 w czytelni Biblioteki Publicznej w Mikołajkach ostatni raz w tym roku spotkali się członkowie Mikołajskiego Klubu Poezji.

Na początku pani kierownik biblioteki Renata Gawlińska złożyła wszystkim serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia, pogody ducha, spełnienia marzeń i nieustającej weny.

Wręczyła klubowiczom przepiękne lampiony- aniołki z otwartą książką jako talizmany chroniące od złego, wspierające w trudnych momentach życia, ale również towarzyszące  w radosnych i szczęśliwych chwilach.

Następnie pani Kasia Włodarska wręczając paniom bibliotekarkom  prezent od członków Klubu, życzyła im wielu czytelników oraz sukcesów w pracy i życiu osobistym.

 Potem, ku zaskoczeniu wszystkich, na stole znalazły się wspaniale przygotowane i, jak się później okazało, przepyszne dania wigilijne: barszczyk, krokiety, pierogi z kapustą i grzybami, z mięsem oraz pierogi ruskie, sałatka grecka, sałatka jarzynowa, ryba po grecku, jajka w majonezie, śledziki z cebulką i w oleju.

 Po kolacji czekała na klubowiczów kolejna niespodzianka, a mianowicie pani Krysia Głodek, chcąc w sposób szczególny jeszcze raz podziękować za obecność i wsparcie podczas promocji jej tomiku poezji, przekazała każdemu własnoręcznie namalowany obrazek.

Następnie członkowie Klubu czytali napisane przez siebie wiersze o świątecznej i zimowej tematyce.

Nie zabrakło też utworów Asnyka, Staffa, Gałczyńskiego, Okudżawy oraz poezji naszych koleżanek i kolegów z Klubu, którzy z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w tym świątecznym spotkaniu.

     Rodzinna atmosfera towarzysząca temu wieczorowi sprawiła, że był on cudowny, niezwykły, , nadzwyczajny i magiczny.

     Kolejne spotkanie już w styczniu. Oby w przyszłym roku duch poezji nie opuszczał klubowiczów, a comiesięczne poetyckie wieczory były skutecznym sposobem na niegasnące natchnienie i zapał twórczy.

Tekst napisała: Katarzyna Włodarska

Skip to content