W środę 14 grudnia w Bibliotece Publicznej w Mikołajkach odbyło się ostatnie w tym roku cykliczne spotkanie mikołajskich poetów

i sympatyków poezji.

Przekroczywszy progi biblioteki uczestnicy spotkania zastali pięknie udekorowany świątecznymi dekoracjami, suto zastawiony na białych obrusach wigilijny stół. Mieliśmy przyjemność delektować się nie tylko pokarmem dla duszy jakim jest poezja, lecz także pysznymi pierogami, karpiem, śledziami, czerwonym barszczem, krokietami czy rybą po grecku oraz innymi tradycyjnymi potrawami.

Wieczór rozpoczęła pani Renata Gawlińska kierownik Biblioteki tradycyjnym powitaniem, złożeniem wszystkim uczestnikom świątecznych i noworocznych życzeń i zachętą do przedstawienia swoich utworów.

Każdy z uczestników przygotował kilka wierszy dowolnych poetów lub swojego autorstwa o tematyce związanej z Bożym Narodzeniem, które następnie były prezentowane kolejno przez zebranych, wprowadzając wszystkich w nastrój tych magicznych świąt.

Wspominaliśmy również wiersze tych lokalnych poetów, których zabrakło tego dnia przy naszym wigilijnym stole.

Dochowując bożonarodzeniowej tradycji, pod koniec spotkania Panie Bibliotekarki zrobiły wszystkim uczestnikom niespodziankę, wręczając nam piękne upominki ale i członkowie Klubu Poezji odwdzięczyli się symbolicznymi prezentami.

Wieczór z poezją minął w cudownej rodzinnej atmosferze, każdy z prezentujących otrzymał solidne brawa i choć aura za oknami tchnęła prawdziwym mroźnym powiewem, to w Sali Biblioteki atmosfera była serdeczna i gorąca.

Zapraszamy wszystkich sympatyków i miłośników poezji do mikołajskiego Klubu Poezji na nasze spotkania.

Skip to content