W czerwcu klubowicze DKK dla dzieci z Woźnic spotkali się, aby wspólnie podyskutować jak ważna jest wiara w siebie i we własne możliwości. Pogadankę ułatwiła nam książka Asi Olejarczyk „Yeti, w którego nikt nie wierzył”. Zanim jednak książka małym klubowiczom została odczytana przez modelatorkę,  zaproszeni zostali oni do stworzenia „Cukierków życzliwości” – każdy klubowicz otrzymał kartkę na której się podpisał. Kolejnym krokiem było przekazywanie pomiędzy sobą kartek i wpisywanie na nich przez innych klubowiczów pozytywnych cech danej osoby, aż do momentu w którym „cukierek życzliwości” wróci do swojego właściciela. Chętni uczniowie odczytywali na głos treści ze swoich cukierków, co wprawiło wszystkich w bardzo dobre humory – wszystkim zrobiło się słodko, stąd nasza autorska nazwa – „Cukierków życzliwości”.

“Cukierek życzliwości” Emilki

Następnie przyszedł czas na odczytanie książki i wspomnianą do niej pogadankę.

Dodatkowo klubowiczom została przekazana wiadomość o zdobyciu miesięcznej nagrody w grywalizacji w postaci książek dla każdego klubowicza. Aby uniknąć sprzeczki o konkretne egzemplarze wśród klubowiczów, moderatorka zorganizowała losowanie. Każdy klubowicz wylosował numerek odzwierciedlający numer książki. Książki zostaną wręczone klubowiczom na uroczystym apelu kończącym rok szkolny. Każda książko – nagroda opatrzona została przez modelatorkę w baner promujący DKK.

Na zakończenie spotkania dzieci wybrały książki nadesłane przez Bibliotekę Wojewódzką w Olsztynie, które omawiać będziemy we wrześniu. Podsumowaniem naszej półrocznej działalności było także wypełnienie przez klubowiczów krótkiej ankiety ułożonej przez moderatorkę, która dostarczyła informacji, co podoba się dzieciom w spotkaniach, co by zmieniły, albo jakie mają pomysły na kolejne zajęcia. W ankiecie wyszło, że dzieci w przeważającej większości lubią kiedy moderatorka czyta im podczas spotkania i nie ma elementów, których nie lubią. Dzięki sprzyjającej pogodzie spotkania odbyły się na zewnątrz budynku.

Pamiątkowymi zdjęciami kończyliśmy spotkania. Łącznie w obu spotkaniach udział wzięło 14 klubowiczów należących do Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w Woźnicach.

Skip to content