Dnia 08.10.2021 roku  w godzinach od 19:00  do 21:45 w Bibliotece Publiczno – Szkolnej filii Woźnice miały miejsce obchody Nocy Bibliotek 2021 pod hasłem “Czytanie wzmacnia”.

W zajęciach uczestniczyli członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci z Woźnic.           

Zanim przeszliśmy do obchodów każdy uczestnik rozłożył sobie przyniesiony ze sobą śpiwór i poduszkę, co razem z panującym na zewnątrz mrokiem stworzyło bardzo przytulny i swobodny klimat.

Tworzenie listy obecności

            W ramach zajęć uczestnicy wykonali listę obecności – każdy klubowicz na przygotowanej planszy odrysował i ozdobił swoją dłoń. Następnie moderatorka spotkania odczytała zgromadzonym bajkę psychoedukacyjną pod tytułem “Kłamstwo i inne potwory”, na temat której wspólnie dyskutowaliśmy. Omawialiśmy sytuacje, w których zdarza nam się kłamać oraz następstwa takich poczynań.

            Kolejnym etapem spotkania była projekcja filmu towarzyszącemu tegorocznym obchodom “Biuro Detektywistyczne 2. Operacja człowiek w czerni”. Aby umilić oglądanie każdy uczestnik otrzymał przekąskę w postaci paczki chrupków kukurydzianych oraz napoju.       Po projekcji odbyły się bajkowe kalambury.  Chętni uczestnicy rysowali skojarzenia dotyczące tytułów książkowych bajek, a pozostali zgromadzeni mieli za zadanie odgadnąć co to za bajka.

przygotowania do seansu 🙂

       

Bajkowe kalambury

     Rozdaniem pamiątkowych zakładek oraz zdjęciem zakończyliśmy spotkanie. Na pożegnanie dzieci otrzymały także drobne słodkości.

            W zajęciach udział wzięło 7 klubowiczów.

          Kolejne spotkanie w ramach Nocy Bibliotek ze starszymi uczniami Szkoły Podstawowej w Woźnicach zostało zaplanowane na 22.10.2021.            

Organizatorką spotkania była Anna Ciszewska

Skip to content