Warsztaty kołysankowe z Olą Bilińską dla dzieci w wieku 3 –10 lat i ich opiekunów.

Kołysanki – kto ich nie lubi? Piosenki, które zmieniają się w sen. Śpiewały je także kiedyś żydowskie mamy swoim małym dzieciom. Kilku takich dawnych kołysanek nauczymy się w trakcie warsztatów, ale nie będzie to tylko nauka tekstu i melodii. Będzie się działo! Poznany odrobinę język jidysz, którym kiedyś mówili w Polsce Żydzi, nauczymy się uruchamiać naszą dźwiękową wyobraźnię i malować dźwiękiem muzyczne obrazy. Poznamy nowoczesne elektroniczne instrumenty i nauczymy się ich używać.

Warsztaty poprowadzi Ola Bilińska.

Ola Bilińska – wokalistka, tłumaczka, multiinstrumentalistka, liderka mistyczno-folkowego Babadagu, współtwórczyni licznych innych projektów (m.in. Bye Bye Butterfly, Mitch&Mitch, Muzyka Końca Lata), w których współpracowała z twórcami takimi jak Maciej Cieślak, Pablopavo, Raphael Rogiński, Smolik czy Zbigniew Wodecki. Za projekty muzyczne interpretujące pieśni w języku jidysz (Berjozkele, Libelid) otrzymała Nagrodę im. I. Sendlerowej oraz Folkowy Fonogram Roku.

Wstęp nieodpłatny!

>>>Obowiązują zapisy drogą mailową: [email protected] / tel. 517468708
Liczba miejsc ograniczona!

Organizator: Fundacja hydro-polis
Partner: Centrum Kultury “Kłobuk” w Mikołajkach

Projekt „Dźwiękospacery! Badania terenowe – edukacyjne działania międzypokoleniowe” realizowany jest w ramach programu „Międzypokoleniowe Centra Edukacyjne – wsparcie integracji międzypokoleniowej”.

Projekt Dźwiękospacery! Badania terenowe” ma na celu stworzenie archiwum dźwiękowego, dźwiękowej mapy najbliższego otoczenia. Istotą działania jest zapoznanie mieszkańców regionu z zagadnieniami dotyczącymi muzyki współczesnej oraz edukacji muzycznej opartej na eksploracji zjawisk dźwiękowych, tożsamości w przestrzeni wielokulturowej i historii.

Działanie dofinansowano ze środków Ministra Edukacji i Nauki

Skip to content