14 lutego 2020 w Bibliotece Publiczno – Szkolnej filii Woźnice miała miejsce walentynkowa akcja promująca czytelnictwo wśród uczniów i personelu Szkoły Podstawowej w Woźnicach pod hasłem „W Walentynki zakochaj się w bibliotece”.

Głównym celem opisywanej akcji było zachęcenie po sięgnięcie po literaturę piękną znajdującą się w bibliotece. W tym celu przygotowane zostały dwie walnetynkowe wystawki książek – jedna z książkami o wielkiej miłości przeznaczonymi dla dzieci i młodzieży i druga z najpopularniejszymi romansami dla dorosłych. Kilka dni przed wydarzeniem na gazetkach szkolnych i bibliotecznych zostały rozwieszone plakaty informacyjne zapraszające do skorzystania z przygotowywanej oferty.

Dodatkowo, za pośrednictwem Poczty Walentynkowej, uruchomionej przez Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Woźnicach, bibliotekarka przekazała każdemu uczniowi oraz pracownikowi szkoły walentynkę z zaproszeniem do biblioteki.

Promocja wydarzenia zdała egzamin, ponieważ już od rana 14 lutego do wystrojonej w czerwone balony i serca biblioteki przybyła masa uczniów, aby wspólnie świętować Walentynki poprzez nabycie książki o wielkiej miłości. Każdemu wypożyczającemu w tym dniu czytelnikowi wręczany był także lizak w kształcie serca, aby jeszcze bardziej osłodzić obchodzone święto.

W obchodach udział wzięło około 35 osób. Organizatorem akcji była Anna Ciszewska – bibliotekarka z Biblioteki Publiczno – Szkolnej filii Woźnice.

Skip to content