W dniach 17.12.2021 w Bibliotece Publiczno – Szkolnej filii Woźnice uczniowie klas III – VIII prezentowali czytanie utworów o tematyce zimowej bądź bożonarodzeniowej w ramach grudniowego konkursu pięknego czytania pod hasłem „W blasku świeczek na choince”.

 Konkurs adresowany był do uczniów ze Szkoły Podstawowej w Woźnicach z klas III, IV, VII, VIII.

Zadaniem każdego uczestnika było własnoręczne wpisanie się na „Listę uczestników” będącą deklaracją uczestnictwa w konkursie, przygotowanie, nie dłuższego niż 3 minutowego, pięknego czytania utworu o tematyce związanej ze Świętami Bożego Narodzenia lub tematyce zimowej oraz zgłoszenie się do biblioteki w terminie prezentacji utworu wyznaczonym przez organizatorów.

 Powołana Komisja Konkursowa w składzie Katarzyna Bazyluk, Aleksandra Doda i Anna Ciszewska oceniała: dobór repertuaru, poprawność i płynność czytania oraz wyraz artystyczny.

Konkurs podzielony był na II Kategorie wiekowe: I Kategoria – uczniowie klas III – IV i II Kategoria – uczniowie klas VII – VIII.

 ZWYCIĘZCY KATEGORIA I:

I miejsce – Igor Rynkiewicz – klasa III

II miejsce – Patryk Petke – klasa IV

III miejsce – Nikola Kucharska – klasa III

W kategorii I udział w konkursie wzięło 5 uczniów

ZWYCIĘZCY Kategoria II:

I miejsce – Kornelia Kordek – klasa VIII

II miejsce – Antosia Tytko – klasa VII

W Kategorii II udział w konkursie wzięło 5 uczniów

Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci gier i puzzli oraz czekolad, a pozostali uczestnicy czekolady.

Udział w konkursie wzięło łącznie 10 uczniów.

Organizatorami konkursu były Anna Ciszewska,  bibliotekarka z Biblioteki Publiczno – Szkolnej filia Woźnice oraz Aleksandra Doda, nauczycielka języka polskiego ze Szkoły Podstawowej w Woźnicach.

Skip to content