Wzorem lat ubiegłych biblioteka w Mikołajkach będzie brała udział w VI Nocy Bibliotek , która odbędzie się w sobotę 10października 2020 pod hasłem “Klimat na czytanie”.

Klimat na czytanie, czyli:

  • dobry czas na czytanie w czasie ograniczonych możliwości udziału w innych formach kultury i życia społecznego, najbardziej dostępna, przyjazna forma udziału w kulturze, a zarazem szansa na znalezienie w lekturze wsparcia, wytchnienia, pasji, rozrywki;
  • wypożyczanie i dzielenie się zasobami- książkami, wiedzą, umiejętnościami w przyjaznej przestrzeni wspólnej, jaką jest nasza biblioteka.

Wydarzenia akcji odbędą się w przestrzeni realnej i/lub wirtualnej ( w zależności od tego, na co sytuacja epidemiologiczna w Polsce i wytyczne pozwolą).

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania- ogólnopolska akcja zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi.

Już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w Nocy Bibliotek. Bliższych informacji dotyczących akcji udzielimy na początku października 2020.

Skip to content