Tytuł najpopularniejszego  sportowca Miasta i Gminy Mikołajki  2019 roku wywalczył  Adam Gutowski uczeń Szkoły Podstawowej w Mikołajkach. Najpopularniejszą drużyną okazała się Drużyna Piłki Nożnej “ŻAK” MKS Kłobuk Mikołajki.

W miniony weekend odbyła się uroczysta  gala, na której poznaliśmy najpopularniejszych sportowców Gminy Mikołajki. Mieszkańcy głosując brali pod uwagę osiągnięcia indywidualnych zawodników i drużyn w roku 2019. 

Najpopularniejszym został okrzyknięty Adam Gutowski. Ambitny i skuteczny szczypiornista UKS Mikołajki, grający na pozycji obrotowego. Uczeń klasy sportowej o profilu piłka ręczna w Szkole Podstawowej w Mikołajkach.  Dzięki pracowitości i zaangażowaniu osiągnął znaczące sukcesy w piłce ręcznej. Do najważniejszych należy:  I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Mrągowskiego SZS w Piłce Ręcznej chłopców, I miejsce w Mistrzostwach Rejonu V SZS w Piłce Ręcznej chłopców, I miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Burmistrza Miasta Mikołajki, II miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej „Mikołaj z Piłką Ręczną” w Olsztynie, II miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej „Play Handball II” w Ostródzie, I miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej „Handballiada 2019” w Mikołajkach. 

Wśród drużyn triumfował “ŻAK” MKS Kłobuk.

Przyznano także wyróżnienia dla aktywnych mieszkańców gminy, którzy wyjątkowo angażują się w życie społeczne czy wychowanie młodzieży: Moniki Kluk, Rafała Karczmarczyka, Janusza Wojcieszka i Anny Muszyńskiej.

Poznaliśmy laureatów XV Plebiscytu na Najpopularniejszych Sportowców w kategorii do 18 lat oraz Drużynę Miasta i Gminy Mikołajki roku 2019.

Publiée par Miasto Mikołajki sur Mercredi 11 mars 2020
Skip to content