Dnia 11.09.2023 o godzinie 16:15 w czytelni Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Mikołajki filia Woźnice odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Spotkanie to zostało poświęcone utworowi Elizy Orzeszkowej “Nad Niemnem” w ramach akcji Narodowego Czytania 2023″. Na początku spotkania moderatorka odczytała zgromadzonym list od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy skierowany do uczestników akcji, a następnie, przy kawie i cieście, wspólnie czytałyśmy fragmenty książki.

Klubowiczki odśpiewały także dawną piosenkę szlachecką, kojarzącą się właśnie z naszym utworem “Ty Pójdziesz górą, a ja doliną” 🙂

Uczestniczki mogły także podziwiać wystawkę książkową z pamiątkowymi woluminami otrzymanymi w podziękowaniu za cykliczną organizację Narodowego Czytania w naszej bibliotece.
Na zakończenie każda przybyła na spotkanie osoba otrzymała egzemplarz książki Orzeszkowej, w której złożyła pamiątkową pieczęć, oraz zakładką z najpiękniejszymi cytatami z lektury.
Tym miłym akcentem zakończyłyśmy nasze śpiewające spotkanie 🙂

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych zostało zaplanowane na 16 października 2023 na godzinę 16:15. Wszystkich chętnych do wspólnych dyskusji nad książką serdecznie zapraszamy 🙂

Po więcej informacji z życia naszej biblioteki zapraszamy na naszego Facebooka

https://www.facebook.com/profile.php?id=100092174556729

Do zobaczenia 🙂

Skip to content