Dnia 07.10.2022 roku  w godzinach od 19:00  do 22:00 w Bibliotece Publiczno – Szkolnej filii Woźnice miały miejsce obchody Nocy Bibliotek 2022 pod hasłem “To się musi powieść” zorganizowane dla dzieci i młodzieży z Woźnic i okolic.

            Po przywitaniu przez bibliotekarkę  zgromadzonych,  każdy uczestnik rozłożył sobie przyniesiony ze sobą śpiwór i poduszkę, co razem z panującym na zewnątrz mrokiem stworzyło bardzo przytulny i swobodny klimat.

            W ramach zajęć uczestnicy wykonali listę obecności – każdy klubowicz na przygotowanej planszy odrysował i ozdobił swoją dłoń. Następnie rozmawialiśmy o stereotypach: czym są, czy warto je powielać, a także uczestnicy podawali przykłady. Pogadanka była wstępem do odczytanego przez bibliotekarkę opowiadania z książki “Wszystkie kolory świata” pod tytułem “Czort i żaba”, w której to Czort wcale nie zachowywał się jak czort, a żaba zupełnie odbiegała upodobaniami od innych żab. Po czytaniu uczestnicy zgodnie stwierdzili, że każdy z nas powinien być taki jaki jest, a nie taki, jakim chcieliby widzieć go inni. I tym podsumowaniem przeszliśmy do kolejnego etapu wydarzenia jakim była projekcja filmu.

            W tym roku obchodom towarzyszył film “Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”, który spodobał się wszystkim zgromadzonym. Dodatkowo, aby umilić oglądanie każdy uczestnik otrzymał przekąskę w postaci paczki chrupków kukurydzianych oraz napoju.       Po projekcji odbyły się wyczekane bajkowe kalambury.  Chętni uczestnicy rysowali skojarzenia dotyczące tytułów książkowych bajek, a pozostali zgromadzeni mieli za zadanie odgadnąć co to za bajka lub bajkowa postać.

            Rozdaniem pamiątkowych zakładek, słodkości oraz zdjęciem zakończyliśmy spotkanie.

            W zajęciach udział wzięło łącznie 12 osób.

            Organizatorką spotkania była Anna Ciszewska.

Skip to content