Dnia 26.11.2021 Biblioteka Publiczno – Szkolna M i G Mikołajki Filia w Baranowie zaproponował książkę Joanny Jagiełło “Tiramisu z Truskawkami . Ze względu na kwarantannę członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki spotkanie odbyło się on line . Rozmowy o książce odbyły się telefonicznie oraz przez messengera.

KsiążkaTiramisu z truskawkami” Joanny Jagiełło opowiada dwie historie młodych dziewczyn: Natalii i Halinki, potocznie nazywanej Inką. Dziewczyny chodzą do odrębnych liceów, Natalia do prywatnego, bo przeniosła się z innej szkoły z szansą na lepsze powodzenie.

Linka i Natalia rozpoczynają naukę w drugiej klasie liceum. Linka już w pierwszych dniach września odchodzi ze szkolnej gazetki, by założyć konkurencyjnego bloga, i zaczyna pracę w kawiarni. Jej związek z Adrianem kwitnie – nie mogłoby być lepiej!

Gorzej sprawy mają się u Natalii – rozwód rodziców, nowa szkoła z mega wymagającymi nauczycielami i rozstanie z Marcinem sprawiają, że dziewczyna zaczyna tracić nad wszystkim kontrolę. Wszystkim, prócz swojej diety… Niewinne odchudzanie szybko zmienia się w poważną chorobę, z którą Natalia przestaje sobie radzić.

Powieść o walce z kompleksami, popadaniu w niebezpieczne skrajności i o tym, że często nie dostrzegamy tego, co jest w nas najpiękniejsze.Linka i Natalia rozpoczynają naukę w drugiej klasie liceum. Linka już w pierwszych dniach września odchodzi ze szkolnej gazetki, by założyć konkurencyjnego bloga, i zaczyna pracę w kawiarni. Jej związek z Adrianem kwitnie – nie mogłoby być lepiej!

Skip to content