Kolejny TEATR PRZY STOLIKU za nami.

Tym razem mieliśmy okazję wysłuchać i obejrzeć liryczną opowieść z pierwiastkami komedii Marcina Szczygielskiego WYDMUSZKA.

To zaskakująca historia przyjaźni wydawałoby się niemożliwej: bogatej żony lokalnego biznesmena, Roksany (w tej roli EWA PAŁUSKA- SZOZDA) i ułożonej bibliotekarki, Haliny (WIESŁAWA SZYMAŃSKA).

Byliśmy świadkami metamorfozy tych dwóch różnych kobiet z prowincji, które zmieniały się pod wpływem kolejnych spotkań i wspólnych rozmów. Pochłonięta pracą i opiekująca się matką Halina przeistacza się w świadomą swojej wartości kobietę, zaś Roksana- pewna siebie celebrytka odnajduje szczęście, przyjaźń oraz macierzyństwo, o którym wcześniej myślała raczej z niechęcią.

Spektakl dowodzi prawdziwości powiedzenia o przyciągających się przeciwieństwach. Po obejrzeniu sztuki mamy pewność, że nie odnosi się ono tylko do związków, ale również przyjaźń ma wielką moc i że swoją życiową drogę można zmienić w każdej chwili, czasem przez przypadek, czasem mimo woli.

Obie aktorki znakomicie udźwignęły ciężar całego spektaklu na swoich barkach, ani na moment nie pozwoliły widzom się zdekoncentrować. Z uwagą i fascynacją widzowie obserwowali i słuchali dowcipnych dialogów. Po zakończeniu sztuki doszli do wniosku, że nawet w pustce i wydawałoby się beznadziei mijającego czasu, można znaleźć piękno, czułość i wiarę w to, że zawsze koniec jakiejś relacji jest początkiem kolejnej, może dającej więcej szczęścia.

Dziękujemy aktorkom z Teatru im. Jaracza w Olsztynie i czekamy na następny Teatr przy stoliku, który już 18 marca.

Zapraszamy!

autor tekstu :Katarzyna Włodarska

Skip to content