Dnia 13 listopada 2023 roku w Klubie Czytelniczym ABC w Mikołajkach aktorzy z Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie zaprezentowali oryginalną formę teatralną- TEATR PRZY STOLIKU- będącą skrzyżowaniem lektury książki ze słuchowiskiem radiowym, czyli czytanie dramatów z pełną aktorską interpretacją, aczkolwiek bez kostiumów, dekoracji i sytuacji scenicznych.

Tym razem WIESŁAWA SZYMAŃSKA i MARCIN KISZLUK przedstawili „KRZYWĄ WIEŻĘ” współczesnej rosyjskiej dramatopisarki NADIEŻDY PTUSZKINY. To historia małżeństwa z dwudziestoletnim stażem, które przechodzi poważny kryzys. Ona to kobieta wykształcona i inteligentna, a on robotnik bez aspiracji, za to ze skłonnością do alkoholu. Kobieta decyduje się zakończyć tę relację, ale szczera rozmowa z mężem ujawnia to, czego partnerzy, mimo długiego stażu wciąż o sobie nie wiedzą.

Wspaniała, pełna ekspresji gra aktorów przeniosła widzów do domu małżonków i pozwoliła im uczestniczyć w rodzinnej retrospekcji.

Sztuka zawierała elementy żartobliwe i humorystyczne, a jednocześnie skłaniała do refleksji, zadumy i zastanowienia się nad życiem.

Na kolejne przedstawienie zapraszamy w styczniu 2024 roku🙂

Tekst napisała: KATARZYNA WŁODARSKA

Skip to content