Zamiłowanie do czytania rodzi się we wczesnych etapach rozwoju, ponieważ tworzy skojarzenie czytania z przyjemnością i poczuciem bezpieczeństwa. Czytając dziecku od najmłodszych lat sprawiamy, że zachowa ten dobry nawyk na całe życie.

Czytając inwestujemy w jego rozwój, stymulujemy język, pamięć i wyobraźnię, uczymy myślenia, poprawiamy koncentrację, poszerzamy wiedzę ogólną, rozbudzamy zainteresowania, ułatwiamy naukę, pomagamy odnieść sukces w szkole.

Mądrze dobrana literatura uczy odróżniania dobra od zła, rozwija wrażliwość i empatię, jest nośnikiem wartości moralnych, takich jak uczciwość, szacunek, odpowiedzialność, życzliwość, rozum, odwaga, czy sprawiedliwość.

Takie cele towarzyszyły nam podczas dzisiejszego spotkania z przedszkolakami z gr.”Rybki”. Pani bibliotekarka przeczytała krótką bajkę, która wszyscy wysłuchali z wielką uwagą.

Następnie dzieci oglądały przyniesione książeczki z literatury dziecięcej.

Największym zainteresowaniem cieszyły się książeczka „W tej książce jest potwór” – którą trzeba przekręcać, na którą trzeba dmuchać, do której trzeba klaskać… – interaktywna, kreatywna, edukacyjna, budząca uśmiech i radość.

Na pamiątkę spotkania każde dziecko otrzymało w prezencie książeczkę w ramach ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Mała książka – Wielki człowiek”, kalendarzyk i kolorowe zakładki.

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jednym ze sposobów osiągnięcia tego celu jest codzienne, głośne czytanie.

Skip to content