Dnia 7 lutego nasz mobilny bibliotekarz odwiedził grupę „Żabki” z przedszkola „Promyczek”.

Celem naszego spotkania było wzbudzenie zainteresowań czytelniczych poprzez prezentację ciekawych utworów z literatury dziecięcej. Rozmawialiśmy o bibliotece, ulubionych książkach, a także o wartości czytania.

Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały krótkiej bajki o pewnym niesfornym Bajkołapku.

Następnie oglądały przygotowaną wystawkę książek dla dzieci.

Dużo emocji dostarczyła „Książka z dziurą”. Po co komu dziurawa książka? Po to aby dziurę wypełnić wyobraźnią. Zabawna, pobudzająca kreatywność i fantazję książka do rysowania. Wystarczy na stole położyć pustą kartkę na kartce książkę i przekonać się, że dziura może być np. wnętrzem kuchennego garnka, ustami ufoludka, norą we wzgórzu…. Ostatecznie, dziura może być wszystkim.

Drugą „polecajką” do czytania była książka „Co jest w środku. Odkrycia z latarką”. Ta oryginalna publikacja zaspokoi ciekawość każdego małego odkrywcy i pokaże mu, co kryje się w środku różnych rzeczy. Dziecko, oglądając obrazki, uruchomia własną wyobraźnię i odpowiada na rozmaite pytania: co porusza wskazówki zegarka, czy w torebce mamy oprócz mnóstwa drobiazgów schowany jest jakiś smakołyk i kto zrobił dziurkę w jabłku.

Więc co zrobić, żeby rozkochać dzieci w książkach jeszcze bardziej? Wybrać pozycje, które zapewnią naszym pociechom wspaniały i kreatywny czas.

Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało książeczkę z projektu „Mała książka-wielki człowiek” oraz zakładkę.

Dziękuję dla Pani Igi za zaproszenie i przedszkolakom za aktywny udział w zajęciach.

Skip to content