Dnia 16 lutego 2023 roku w czytelni Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie Mikołajskiego Klubu Poezji.  Tym razem członkowie Klubu świętowali dwie uroczystości: Walentynki- Dzień Zakochanych i Miłości oraz Urodziny wieloletniej klubowiczki- Kasi Włodarskiej.

Na początku Sabina Trawińska złożyła Jubilatce specjalnie na tę okoliczność napisane przez nią życzenia, a potem wiersz Krystyny Głodek również z rymowanymi serdecznościami przeczytała Teresa Szymanek. Następnie Ewa Kossewska wręczyła Kasi przepiękny prezent: filiżankę z logo Mikołajek, słodkości i świeczki zapachowe, które na pewno będą pobudzać jej zmysły podczas tworzenia kolejnych utworów.  Po odśpiewaniu przez koleżanki i kolegów „ Sto lat”, Jubilatka serdecznie podziękowała za pamięć, prezent i życzenia, a także za życzliwość i cudowną atmosferę nie tylko w tym wyjątkowym dniu. Potem Łarysa Kamińska przeczytała wiersz autorstwa  Kasi Włodarskiej o świętowaniu przez nią urodzin pt: „Ech, życie…”.

Podczas konsumpcji tortu i przepysznych ciast oraz przy kawie i herbacie, Klubowicze dyskutowali  o radościach i smutkach, jakie spotykają ludzi w życiu, o przemijaniu i oczywiście o miłości. Każdy miał też przygotowane wiersze o tej tematyce. Nie zabrakło też utworów, które zostały napisane przez członków Klubu podczas ostatniego miesiąca. Na przykład Jan Gołębiewski przedstawił przepiękne eteryczne utwory poetyckie dedykowane żonie, a także dosadne i wyraziste poświęcone płci męskiej.

Jak zwykle dwie godziny obcowania z poezją minęły bardzo szybko, ale kolejne spotkanie już w marcu. Do zobaczenia!

tekst napisała: Katarzyna Włodarska

Skip to content