Dnia 14.11.2023roku w czytelni Biblioteki Publicznej w Mikołajkach odbyło się comiesięczne spotkanie Mikołajskiego Klubu Poezji. 

   Rozpoczęło się ono od złożenia gratulacji Krysi Głodek, która w październiku  wydała tomik poezji, a tym samym przyczyniła się do popularyzacji nie tylko swoich wierszy, ale również szeroko rozumianego czytelnictwa.

Z tej okazji Sabinka Trawińska przeczytała specjalnie na tę uroczystość napisany przez siebie wiersz, który zawierał życzenia dalszych sukcesów, pogody ducha i nieustającej weny, a Kasia Włodarska wręczyła poetce od klubowiczów prezent – anioła trzymającego otwartą książkę jako symbol nieprzemijającego natchnienia.

     Następnie pani kierownik biblioteki Renata Gawlińska złożyła życzenia Irence Kozak, która wraz z mężem obchodziła niedawno 50- lecie małżeństwa i na pamiątkę ofiarowała jej kubeczki ze specjalną na tę okoliczność dedykacją.

     Potem przy kawie i przepysznych ciastach, szesnaścioro członków klubu prezentowało przygotowane przez siebie wiersze. Przeważały utwory Krysi Głodek z jej nowo wydanego tomiku pt: „Equilibrio”, ale nie zabrakło też utworów napisanych przez klubowiczów: o życiu, przemijaniu i  miłości.

Okazało się, że jesień  sprzyja rymowanym inspiracjom, bo zdecydowanie  najwięcej poezji  było o tej melancholijnej i sprzyjającej zadumie porze roku. Nie zabrakło też wierszy o „darach jesieni”, a przede wszystkim o grzybobraniu.

     Na zakończenie pani kierownik biblioteki podziękowała wszystkim za przybycie i zaprosiła na świąteczne spotkanie za miesiąc.

 Do zobaczenia!                                       

Tekst napisała:      Katarzyna  Włodarska

Skip to content