Dnia 20.10.2022r. w czytelni Biblioteki Publicznej w Mikołajkach odbyło się spotkanie Mikołajskiego Klubu Poezji. Dziesięcioro członków przygotowało dowolne, ulubione i bliskie sercu wiersze.

Pani Ewa Kossewska przedstawiła dobrze wszystkim znane utwory Władysława Broniewskiego i Czesława Miłosza.  Pani Halina Napieracz przypomniała kilka wierszy naszego kolegi z Klubu, Andrzeja Kosińskiego, w pierwszą rocznicę jego śmierci. Następnie panie Łarysa Kamińska i Stanisława Auksztulewicz zaprezentowały utwory poetyckie naszej koleżanki Haliny Ludwikowskiej, która niedawno obchodziła swoje 98 urodziny.

Pan Jan Gołębiowski przeczytał swoją starą i nową poezję o jesieni, strażakach i urokach naszego miasta. Pani Wiesia Jaksim  odczytała liryki naszych zaprzyjaźnionych  poetek z Loży Poetyckiej z Mrągowa, a pani Katarzyna Włodarska wybrała  teksty o miłości Agnieszki Osieckiej.

Gościem specjalnym była mieszkająca od 22 lat w Stanach Zjednoczonych pani Elżbieta Borko, która opowiedziała o swojej rodzinie, tęsknocie za ojczyzną i życiu na emigracji. Odważyła się przeczytać pisane od 12 lat „do szuflady’’ przepiękne wiersze będące powrotem do Mikołajek z lat jej młodości, opisujące międzyludzkie relacje i piękno mazurskiej przyrody.. Zostały one bardzo pozytywnie przyjęte i wszystkich członków Klubu wzruszyły do łez.

Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze, przy kawie i słodkościach.

Do zobaczenia za miesiąc!

Tekst napisała Katarzyna Włodarska.

Skip to content