27 maja 2020 o godz.17.00 odbyło się spotkanie autorskie online z polską pisarką Krystyną Mirek. W spotkaniu uczestniczyły 74 osoby.

  Pani Krystyna jest żoną i matką czwórki dzieci, mieszka pod Krakowem. Z zawodu jest nauczycielem polonistą. Jak sama powiedziała, po małym rozrachunku życiowym, przed czterdziestymi urodzinami, stwierdziła, że nadszedł czas na realizację swoich marzeń, które z racji pełnienia wielu obowiązków ciągle odkładała na później

W 2011 r. wysłała swoją pierwszą powieść „Podróż do Kopenhagi” do wydawcy i tak się rozpoczęła jej wielka przygoda pisarki. O sobie i swojej twórczości pisarka opowiadała udzielając odpowiedzi na zadawane jej pytania.

Pomysły na książki czerpie z życia, mówi, że same do niej płyną. Widzi je w swojej wyobraźni. Stara się tak pisać, żeby książka była atrakcyjna, a zarazem wartościowa dla czytelnika poprzez zawarte w niej życiowe przesłanie. Inspiracją mogą być zwykłe gesty, słowa, rozmowy zasłyszane wokół niej. Pomysły te stara się przefiltrować przez bagaż swoich życiowych doświadczeń, przez zdobytą wiedzę i wrażliwość, dopiero wtedy książka będzie mogła być bliska czytelnikowi. Bardzo ważne są jak podkreśla autorka emocje, które książka rodzi w czytelniku.

Pisarka prowadzi swojego bloga, ma profil autorski na Facebooku, odwiedza biblioteki na spotkaniach autorskich i dużo pisze. Jest osoba ciepłą i otwartą stąd też ma tak wiele swoich wielbicielek.

Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki, które finansowane są przez Instytut Książki na zaproszenie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Mikołajkach.

Skip to content