Biblioteka  Publiczna Miasta i Gminy w Mikołajkach serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Joanna Jax, znaną pisarką specjalizująca się w powieściach historycznych

31.05.2023 ( środa) godz.17.00 czytelnia biblioteki

Joanna Jax – autorka specjalizująca się w powieściach historycznych, (właśc. Joanna Jakubczak) – urodziła się i mieszka w Olsztynie.

Jest absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, przez wiele lat pracowała w międzynarodowych korporacjach finansowych.

Oprócz pisania powieści maluje na szkle unikatową techniką warstwową, pasjonuje się literaturą biograficzną i grafiką.

 Zajmuje się również copywritingiem, pisze felietony i jest wolontariuszką w Fundacji dla Rodaka.

Zadebiutowała w 2014 roku Dziedzictwem von Becków, które zachwyciło zarówno recenzentów, jak i czytelników. Kolejne powieści: Długa droga do domu (2015) i Piętno von Becków (2016) ugruntowały status Joanny Jax jako pisarki. Miłośnicy jej twórczości entuzjastycznie przyjęli sześciotomowy cykl powieściowy – Zemsta i przebaczenie (2018), a także książkę Syn zakonnicy (2018). W roku 2018 i 2019 ukazał się cykl „Zanim nadejdzie jutro”, „Milczenie aniołów” oraz „Białe róże z Petersburga”.

 Laureatka Wawrzynu – Literackiej Nagrody Warmii i Mazur za rok 2016 (nagroda czytelników), dwukrotnie nominowana do Książki Roku 2017 i 2018 portalu Lubimy Czytać w kategorii „książka historyczna”.

Najnowsze jej powieści to: „Saga Wołyńska”, „Trzy kobiety”, „Nowe życie”.

Po spotkaniu będzie można zakupić książki i otrzymać autograf.

Spotkanie autorskie odbywa się w ramach projektu Dyskusyjnych Klubów Książki

Skip to content