SMERFY W BIBLIOTECE

        Dnia 13.02.2020r. do Biblioteki Publicznej przyszły z wizytą dzieci z Przedszkola Samorządowego „Bajkowy Domek” z grupy „Smerfy”. Spotkanie to odbyło się w ramach akcji „Kwadrans na bajkę”.

      Na początku pani bibliotekarka wyjaśniła dzieciom, co to jest biblioteka i co można w niej robić, oprócz wypożyczania książek. Następnie oprowadziła gości po oddziałach i czytelni. Pokazała, gdzie na półkach znajdują się książeczki, które są adekwatne do ich wieku. Dzieci z zainteresowaniem słuchały, rozglądały się i przeglądały pozycje umieszczone na wystawkach.

      Gdy wszyscy zgromadzili się w czytelni i zajęli miejsca na krzesełkach, pani bibliotekarka przeczytała bajkę braci Grimm „Śpiąca królewna”. Potem wywiązała się rozmowa na temat bajek, w których bohaterkami są królewny. Przedszkolaki otrzymały od pani bibliotekarki szkice przedstawiające różne królewny i musiały je pięknie pokolorować. Później wszystkie prace trafiły na wystawkę i zostały nagrodzone słodkimi batonikami.

      Na zakończenie dzieci pograły w różne gry planszowe, które są dostępne w bibliotece.

      Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i na koniec dzieci obiecały, że wrócą do biblioteki z rodzicami lub z dziadkami, by wypożyczać książki.

Katarzyna Włodarska

Skip to content