Kiedy internet dotarł do wszystkich państw świata, a łącza internetowe oplotły miliony domów, osób korzystających z sieci przybyło. Wraz ze wzrostem liczby internautów wzrosła też liczba osób, które napotykały na różne niebezpieczeństwa w sieci.

Okazało się, że Pan Internetowych Czeluści – Czyste Zło knuł coraz to nowsze plany, jak oszukać lub wykorzystać internautów. Razem z Sieciuchami – Kłamaczem, Bełkotem, Śmieciuchem i Kradziejem – Czyste Zło rozpanoszył się w sieci. Sieciuchy kradły, wyzywały, oszukiwały, rozsyłały łańcuszki i wirusy.

Przypadków internetowego zła było tak dużo, że Sztuczna Inteligencja postanowiła stworzyć drużynę Sieciaków – zdolnych dzieciaków, które świetnie znają zasady bezpiecznego poruszania się w internecie. Zadaniem Sieciaków jest pomaganie robotowi NetRobiemu w walce z zagrożeniami w sieci.

Sztuczna Inteligencja wyłoniła najlepszych spośród najlepszych: Ajpi, Netkę, Spociaka i Kompla. Każdy z Sieciaków posiada unikalną umiejętność, w której nie ma sobie równych: Ajpi Potrafi odnaleźć numer IP każdego urządzenia podłączonego do internetu. Kompel Pokonuje wszelkie zabezpieczenia i dostaje się do dysków Sieciuchów. Netka Umie w kilka sekund wyszukać w sieci potrzebne informacje. Spociak Wie, jak zablokować dostęp do sieci złym Sieciuchom.

Razem cała czwórka jest w stanie stawić czoło nie lada zagrożeniom! Odtąd Sieciuchy nie mogą już spać spokojnie.

Drużyna Sieciaków stoi na straży bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie!

Skip to content