Dnia 14.12.2022 odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Publiczno-Szkolnej M i G Mikołajki Filia w Baranowie . Spotkanie miało charakter bardzo uroczysty bo przedświąteczny. Omawiana była książka “Purpurowe gniazdo” Bożeny Kraczkowskiej . Młodzież otrzymała prezenciki .

Gdy Święty Mikołaj, znudzony dotychczasowym życiem, bierze urlop i znika w Zamrożonym Lesie, jego przyjaciele – królik Chrupuś, renifer Ramon i mały troll Trolek natychmiast organizują poszukiwania. W drodze bohaterowie zaprzyjaźniają się z leśnymi zwierzętami i dowiadują się od nich, dlaczego Zamrożony Las jest niemy. Okazuje się, że to sprawka Pięknej Zimy, która uwięziła w tajemnym miejscu wszystkie ptaki świata.

Nasi bohaterowie muszą teraz zmierzyć się z podwójnym wyzwaniem – odnaleźć Świętego Mikołaja i uwolnić ptaki. Czy im się to uda? Mamy nadzieję, że tak. W przeciwnym razie dzieci na całym świecie nie dostaną prezentów, a lasy pozostaną nieme na wieki.

Każdego roku Święty Mikołaj odwiedza mój dom. Święta Bożego Narodzenia bez Niego? To niemożliwe! Ciepło, dobro, miłość, przyjaźń, smaki, zapachy… wszystko tu jest. “Purpurowe Gniazdo” to mądra, pełna kolorów opowieść. Mmm…, a jak by te obrazy przenieść na scenę? Przeczytajcie tę książkę, polecamy.

Skip to content