Od 20.01.2020 do 31.01.2020 Biblioteka Publiczno – Szkolna filia Woźnice zrealizowała szereg działań skierowanych do dzieci i młodzieży z Woźnic i okolic w ramach „Ferii w bibliotece”. Każdy, kto miał ochotę, od poniedziałku do piątku od 10:00 do 13:00 mógł  miło spędzić czas w bibliotece.

Tegorocznym  warsztatom przyświecało hasło „Z przysłowiami za pan brat”  i miały one charakter edukacyjny. Podczas zajęć uczestnicy spotkań zapoznali się z sytuacjami, w których mogły powstać najpopularniejsze przysłowia takie jak „z zatargu braci, wróg się bogaci”, „wyszedł jak Zabłocki na mydle”, „bez ludzi i raj się znudzi” i wiele innych. Drogowskazem w tej podróży przez przysłowia była książka Renaty Piątkowskiej „Z przysłowiami za pan brat”. Aby jeszcze bardziej utrwalić znaczenie poznanego w danym dniu przysłowia zebrani wykonywali do niego ilustrację.

Stałym elementem spotkań było wspólne przygotowywanie i spożywanie posiłku. Nie zbrakło także rozgrywek gier planszowych, których bogaty zbiór znajduje się w bibliotece. Dla urozmaicenia zajęć odbyła się projekcja filmu animowanego, a także ogłoszony został konkurs plastyczny na „Najładniejsze pokolorowanie mandali”.

Podsumowaniem i zakończeniem ferii było wspólne przygotowanie wystawki ze wszystkimi pracami powstałymi podczas trwania ferii, która znajduje się w bibliotece oraz wręczenie nagród zwycięzcom konkursu plastycznego.

Skip to content