Chcemy Państwu zaprezentować pierwszy tomik poezji pani Krystyny Głodek.pt. “Pod skrzydłami aniołów”

Z powodu aktualnej sytuacji w kraju, niestety nie możemy zaprosić mieszkańców na promocję tomiku jak to było dotychczas.

Podobno poezja jest dobra na wszystko. W dobie koronawirusa także, czyli warto pisać, warto czytać, warto żyć.

Wiele osób uważa, że poezja pomaga im rozwiązać różne problemy. Poczuć się lepiej, być bliżej ludzi, choć wszyscy musimy się dziś dystansować.

Pani Krystyna Ewa Głodek urodziła się w 1959 roku w Warszawie. Od sześciu lat mieszka w Prawdowie. Na Mazury, najpierw do Mrągowa sprowadził ją w 2003 roku przypadek losu, za który jest bardzo wdzięczna Opatrzności. Z zawodu pielęgniarka, obecnie na emeryturze. Jej dwie największe pasje to malarstwo i poezja. Malować uwielbia od dzieciństwa, wiersze natomiast zaczęła pisać dopiero w 2001 roku, dziedzicząc poniekąd potrzebę pisania po zmarłym rok wcześniej ojcu.

Jej wiersze to kompilacja zachwytu nad pięknem natury, matki Ziemi, zmieniających się pór roku z własnymi uczuciami i przeżyciami, czasami wspomnieniami z lat dzieciństwa.

Swoje wiersze prezentowała najpierw na spotkaniach mrągowskiej Loży Poetyckiej, a później w Klubie Poezji w Mikołajkach ,działającym pod patronatem tutejszej biblioteki. Jej utwory ukazały się w antologii mrągowskich twórców pt. “Liryki i limeryki” (2017) wydanym przez Bibliotekę Miejską w Mrągowie oraz w tomiku twórców mikołajskich “W teatrze życia” (2018), wydanym staraniem Biblioteki Publicznej w Mikołajkach.

W 2020 roku pani Krystyna wydała swój pierwszy autorski tomik poezji pt. “Pod skrzydłami aniołów”.

Pod skrzydłami aniołów” to subtelne zaproszenie matki, żony, córki i babci, a przede wszystkim wrażliwej kobiety, do zachwytu nad otaczającymi nas codziennymi cudami. Tomik ten od pierwszej strony zabiera nas w podróż pełną radosnych oraz nostalgicznych poruszeń ludzkiej duszy. To także lekcja uważności na cudowność przyrody i całego stworzenia .Wiersze mojej mamy pisane są sercem, otulają ciepłem, dają wiarę, a także nadzieję, pokazują jak wiele piękna istnieje wokół nas”.

Urszula Adamus, córka

Zapraszamy czytelników biblioteki do zapoznania się z twórczością pani Krystyny Ewy Głodek.

Tomik zawiera 92 wiersze, jest bardzo ładnie wydany i teraz proponujemy go w promocyjnej cenie – 10zł.

Tomiki poezji można zamawiać telefonicznie – 606324487

Poniżej prezentujemy dwa wiersze które są zamieszczone w tomiku.

Skip to content