ŁączyNasPamięć #AkcjaŻonkile | Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku

Dnia 19.04.2021 odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki – on line .Omawiana był książka “Jest taka historia opowieść o Januszu Korczaku” Beaty Ostrowskiej . Klubowicze zapoznali się z historią życia Janusza Korczaka oraz historią Żydów w Polsce.

“Na ulicy Krochmalnej 92 był wielki, biały budynek z tablicą „Dom Sierot”. I tam Frania po raz pierwszy zobaczyła Panadoktora. Stał przed głównym wejściem i czekał na dzieci, żeby się z nimi przywitać. Babcia, gdy to opowiada, a lubi tę część, mówi: „Pandoktor się do nas uśmiechał. Jak tylko go zobaczyłam, to wiedziałam, że Pandoktor to dobry człowiek”. I mówi „Pandoktor” tak, jakby to był jeden wyraz.
Wzruszająca opowieść o wychowankach warszawskiego Domu Sierot i o ich ukochanym opiekunie, Januszu Korczaku – pedagogu, który poświęcił całe życie, broniąc praw dziecka i żądając ich równouprawnienia.”

Spotkanie zostało zorganizowane 19 kwietnia w dniu wybuchu 78 rocznicy powstania w getcie warszawskim . Biblioteka Publiczno-Szkolna M i G Mikołajki Filia w Baranowie wzięła udział w akcji wspólnie z Klubowiczami #Łączynaspamięć #AkcjaŻonkile organizowanej przez muzeum historii żydów polskich POLIN . Akcja organizowana jest od dziesięciu lat a biblioteka włączyła się po raz czwarty. Powstała tematyczna wystawka książek oraz został udostępniony film “Holokaust oczami dziecka” .

Klubowicze samodzielnie zrobili żonkile , których zdjęcia przesłali do biblioteki.

Skip to content