Jakiś czas temu w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Olszewie, po raz kolejny, zorganizowano spotkanie dla najmłodszych uczniów uczęszczających do szkoły podstawowej w Olszewie, a także pozostałych dzieci z Olszewa i okolic w przedziale wiekowym od 4 do 6 lat oraz ich rodziców pod hasłem „Od 4 roku bez książeczki ani kroku”. Akcja odbyła się dzięki współpracy pomiędzy Biblioteką Publiczno – Szkolną Miasta i Gminy Mikołajki filia Woźnice a biblioteką szkolną Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Olszewie oraz wychowawczynią Oddziału Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Olszewie. Spotkanie to sztandarowa akcja, w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Początkiem spotkania zaraz po przywitaniu wszystkich przybyłych gości była zabawa ruchowo – taneczna przeprowadzona przez wychowawczynię z Oddziału Przedszkolnego pod tytułem  “Mała  Micziganka”, do której zaproszeni zostali wszyscy zgromadzeni.

Następnie odbyła się pogadanka z dziećmi na temat  zalet płynących z czytania książek. Dzieci odgadywały tytuły bajek umieszczonych na przygotowanych ilustracjach. Nie zabrakło rozmowy na temat poszanowania książek oraz głośnego czytania fragmentu bogato ilustrowanej książki Asi Olejarczyk „Yeti, w którego nikt nie wierzył”.  Natomiast głównym elementem spotkania było wręczenie każdemu przybyłemu dziecku pamiątkowej książki wraz z zakładką do książki oraz broszurą dla rodziców Fundacji ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom. W tym roku do dzieci powędrowały książki autorstwa Barbary Gawryluk “Tutu. Opowieść o śwince, która marzyła o rajskiej wyspie”

Udział w wydarzeniu wzięły dzieci z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Olszewie, przybyłe dzieci wraz z rodzicami ze wsi Olszewo i okolic, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Olszewie oraz organizatorki spotkania.

Organizatorkami spotkania były Anna Ciszewska z Biblioteki Publiczno – Szkolnej filii Woźnice, Małgorzata Błaut z biblioteki szkolonej SP im. Marii Konopnickiej w Olszewie oraz Zofia Rokojżo wychowawczyni Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Olszewie.

Skip to content