Do 30 kwietnia trwały rozmowy telefoniczne z klubowiczkami Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych na temat zaproponowanych do czytania w ubiegłym miesiącu pozycji wydawniczych. Tym razem były to książki Małgorzaty Musierowicz, w ramach uczestnictwa naszego Klubu w Ogólnopolskim Czytaniu Jeżycjady. Każda klubowiczka miała okazję do wyboru tomu z księgozbioru naszej biblioteki, do którego chce powrócić, bądź który chce poznać. Okazało się bowiem, że większości klubowiczek rodzina Borejków towarzyszyła w dorastaniu.

Ogólne opinie o książkach były pozytywne jednak zdarzyły się również takie, które sugerowały, że wraz z powstawaniem kolejnych tomów “coś” się w nich zmieniało, co już tak nie wciągało czytelnika jak tomy pierwsze. Stwierdziłyśmy, że mogą mieć na to wpływ nasze upływające lata i zmieniający się obraz postrzegania rzeczywistości dawniej oraz w chwili obecnej. Ustaliłyśmy także, że następną autorką, nad której twórczością się pochylimy będzie Monika Szwaja.

Klubowiczkom, którym dostarczane były książki na następne spotkanie, począwszy od 19 kwietnia, wraz z książką dostarczany był własnoręcznie wykonany przez moderatorkę klubu żonkil w ramach Akcji Żonkile dla upamiętnienia rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Skip to content