Dnia 22.10.2021 roku  w godzinach od 19:00  do 21:45 w Bibliotece Publiczno – Szkolnej filii Woźnice miały miejsce obchody Nocy Bibliotek 2021 pod hasłem “Czytanie wzmacnia” zorganizowane dla starszych uczniów ze Szkoły Podstawowej w Woźnicach

            Identycznie jak przy okazji wcześniejszych obchodów  każdy uczestnik na początek  rozłożył sobie przyniesiony ze sobą śpiwór i poduszkę, co razem z panującym na zewnątrz mrokiem stworzyło bardzo przytulny i swobodny klimat.

            W ramach zajęć uczestnicy wykonali listę obecności – każdy klubowicz na planszy z ostatnich obchodów z 8.10.2021 odrysował i ozdobił swoją dłoń. Następnie rozmawialiśmy o stereotypach: czym są, czy warto je powielać, a także uczestnicy podawali przykłady. Pogadanka była wstępem do odczytanego wspólnie opowiadania z książki “Wszystkie kolory świata” pod tytułem “Czort i żaba”, w której to Czort wcale nie zachowywał się jak czort, a żaba zupełnie odbiegała upodobaniami od innych żab.

            Kolejnym etapem spotkania była projekcja filmu towarzyszącemu tegorocznym obchodom “Biuro Detektywistyczne 2. Operacja człowiek w czerni”. Aby umilić oglądanie każdy uczestnik otrzymał przekąskę w postaci paczki chrupków kukurydzianych oraz napoju.       Po projekcji odbyły się bajkowe kalambury.  Chętni uczestnicy rysowali skojarzenia dotyczące tytułów książkowych bajek, a pozostali zgromadzeni mieli za zadanie odgadnąć co to za bajka.

            Rozdaniem pamiątkowych zakładek oraz zdjęciem zakończyliśmy spotkanie. Na pożegnanie dzieci otrzymały także drobne słodkości.

            W zajęciach udział wzięło 7 uczniów.

            Zajęcia odbyły się z zachowaniem zasad sanitarnych.

            Organizatorką spotkania była Anna Ciszewska.

Skip to content