Już w najbliższy piątek 8.10.2021 w godzinach od 19:00 do 21:45 w Bibliotece Publiczno – Szkolnej filii Woźnice chętni uczniowie z klas III – IV ze Szkoły Podstawowej w Woźnicach będą wspólnie obchodzić Noc Bibliotek 2021. Dla uczestników przygotowano kilka ulubionych przez nich atrakcji, w tym głośne czytanie, bajkowe kalambury oraz projekcję towarzyszącemu tegorocznym obchodom filmu “Operacja Człowiek w czerni” – kryminał familijny o parze młodych detektywów, ekranizacja popularnej serii książek dla dzieci „Biuro Detektywistyczne nr 2

Dodatkową atrakcją, którą uczestnicy bardzo lubią, jest możliwość zabrania ze sobą na zajęcia śpiworów i poduszeczek, które wprowadzają jeszcze bardziej swobodną atmosferę 😉

Ze względu na obostrzenia planuje się także powtórzenie zajęć 22 października dla starszych uczniów Szkoły Podstawowej w Woźnicach.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

Trudny czas pandemii szczególnie pokazał, jak ważne i potrzebne są biblioteki – spróbujmy wspólnie sprawić, by jak najwięcej ludzi je pokochało i uznało za swoje miejsca.

Centrum Edukacji Obywatelskiej akcję zainicjowało i rozwija pod patronatem Biblioteki Narodowej, z udziałem współorganizatorów – Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a także licznych partnerów i patronów.

Do zobaczenia wkrótce 🙂

Skip to content