Dnia 21.10.2021 o godzinie 9:15 w Bibliotece Publiczno – Szkolnej Miasta i Gminy Mikołajki odbyła się impreza czytelnicza pod hasłem „Ogólnopolskie Urodziny Kubusia Puchatka”. W obchodach udział wzięli uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią panią Julianną Golon, dyrektor Szkoły Podstawowej w Woźnicach pani Gizela Fiedorowicz oraz kierownik Biblioteki Publicznej w Mikołajkach pani Renata Gawlińska. Uczniowie klasy III są także klubowiczami Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci działającego w Bibliotece Publiczno – Szkolnej filii Woźnice.

Zaproszeni goście przybyli do biblioteki z prezentami urodzinowymi dla Kubusia, którymi były własnoręcznie wykonane laurki. Po przywitaniu wszystkich gości przez bibliotekarkę każdy uczeń miał możliwość zaprezentowania swojego dzieła oraz złożenia życzeń Puchatkowi. Następnie bibliotekarka przedstawiła zgromadzonym historię powstania książki o najsłynniejszym dziecięcym misiu.

Aby rozwikłać zagadkę związaną z nadaniem mu imienia, pani Julianna odczytała “Przedmowę” zamieszczoną w książce A.A. Milne “Kubuś Puchatek”, w której to autor przedstawia okoliczności związane właśnie z tą sytuacją. Po czytaniu i obejrzeniu ilustracji związanych z powstaniem książki przyszedł czas na przygotowaną zgadywankę, mającą na celu sprawdzenie znajomości pozostałych bohaterów z opowiadań Milne. Zadaniem każdego dziecka było wylosowanie karteczki z liczbą, oraz odgadniecie, którego z bohaterów ze Stumilowego Lasu dana ilustracja z wylosowanym numerem  może reprezentować. Wszyscy, w różnym stopniu, poradzili sobie z tym zadaniem.

Następnie dzieci zaproszone zostały do zaprojektowania tortów dla naszego solenizanta. Każdy uczestnik przy wyznaczonym stanowisku za pomocą farb, na rozciągniętej folii kreował tort dla Kubusia. Po prezentacji stworzonych wypieków przyszedł czas na odśpiewanie urodzinowego “Sto lat”, ale ze względu na sędziwy wiek Kubusia dzieci odśpiewały mu “200 lat”, aby nasz miś jeszcze przez długi czas zabawiał najmłodszych i tych trochę starszych. W trakcie śpiewania wniesiony został tort dla wszystkich uczestników dzisiejszych obchodów. Po wspólnej konsumpcji bibliotekarka odczytała list od Kubusia Puchatka skierowany do dzieci, w którym serdecznie dziękuję za wspólne świętowanie, zaprasza do odwiedzin biblioteki, a także informuje o małych niespodziankach pozostawionych w bibliotece. Wręczeniem upominków dzieciom oraz pamiątkowymi zdjęciami zakończyliśmy tegoroczne obchody 95 urodzin Kubusia Puchatka.

Skip to content