Wzorem lat ubiegłych, bibliotekarka z Biblioteki Publiczno – Szkolnej filii Woźnice Anna Ciszewska i nauczycielka języka polskiego ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Olszewie Aleksandra Doda,  włączyły się w obchody „Narodowego Czytania 2022”. W związku z powyższym, w bibliotece Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Olszewie o godzinie 9:50 odbyło się zaplanowane spotkanie, na którym głównym elementem było czytanie “Świtezianki” Adama Mickiewicza. Do “Narodowego Czytania 2022” zaproszeni zostali uczniowie klasy VI, VIIIa i VIIIb , ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Olszewie.

Czytanie poprzedzone zostało krótkim wstępem składającym się z przybliżenia idei akcji oraz odczytaniem listu otrzymanego z Kancelarii Prezydenta skierowanego do uczestników.

Dodatkowo po czytaniu odbyła się zabawa, w której uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę z przeczytanego utworu poprzez odpowiadanie na wylosowane pytania, w rytm piosenki “Pani Twardowska”. Prawidłowe odpowiedzi nagradzane były słodką niespodzianką.

Na zakończenie w zeszycie przedmiotowym do języka polskiego została wbita pieczęć upamiętniająca dzisiejsze obchody oraz wykonano pamiątkowe zdjęcia.

            W spotkaniach łącznie udział wzięło około 26 osób.

            Organizatorkami „Narodowego Czytania 2022” były Anna Ciszewska i Aleksandra Doda.

Skip to content