Podobnie jak w roku ubiegłym Biblioteka Publiczno- Szkolna filia Woźnice powtórzyła akcję promującą czytelnictwo pod hasłem „Na Walentynki zakochaj się w bibliotece”.

W tym roku w ramach akcji odbyły się spotkania z członkami Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci dotyczące emocji i uczuć. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się czym jest emocja, a czym uczucie i w jaki sposób je rozróżniać. Uczestniczyły w przygotowanym ćwiczeniu, w którym klasyfikowały wybrane uczucia bądź emocje na przygotowanej planszy. Następnie zaproszone zostały do wysłuchania opowiadania z książki Grzegorza Kasdepke „Wielka Księga Uczuć” na temat wybranego przez bibliotekarkę uczucia. Tytuł opowiadania nie został klubowiczom ujawniony, gdyż zadaniem słuchaczy było na podstawie wysłuchanego tekstu rozszyfrowanie o jakie uczucie chodzi. Większość klubowiczów słusznie stwierdziła, że tekst dotyczy „miłości”. Następnie uczestnicy spotkania wykonywali „balony pełne miłości”: każdy uczeń otrzymał balon w kształcie serca do samodzielnego nadmuchania, a następnie do wypisania na nim osób, które darzy miłością. Wszyscy z dumą zaprezentowali wyniki swojej pracy. Bibliotekarka odczytała także uczniom „Porady dla dzieci” dotyczące miłości umieszczone w książce przez autora oraz zaprosiła do biblioteki do korzystania ze specjalnie przygotowanej walentynkowej wystawki książkowej, która zawierała takie pozycje do wypożyczenia jak: „Alberta szuka miłości”, „Wielka księga uczuć”, „Piękna i Bestia”, Nie trzeba słów”, „Śpiąca królewna” itd.. W dniach, w których odbywały się zajęcia za każde wypożyczenie mali czytelnicy otrzymywali lizak- serduszko.

W zajęcia udział wzięło łącznie 13 uczniów plus 2 opiekunów.

Zajęcia odbyły się w dniach 12.02 – uczniowie  klasy II i 15.02 uczniowie klasy III, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Organizatorem spotkań była Anna Ciszewska z Biblioteki Publiczno – Szkolnej filii Woźnice.

Skip to content