Dnia 30.11.2021 o godzinie 9:35 w Bibliotece Publiczno – Szkolnej filii Woźnice odbyło się spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w ramach obchodów Dnia Pluszowego Misia.

Klubowicze na spotkanie przybyli wraz ze swoimi ulubionymi pluszakami, o których opowiadali wszystkim zgromadzonym.

            Następnie przeszliśmy do omawiania pozycji książkowej, z którą klubowicze mieli zadanie się zapoznać. Naszą lekturą była książka Margery Williams “Aksamitny królik”. Ta cudowna i wypełniona czułością lektura poruszyła serduszka wszystkich klubowiczów. Opowiada ona historię małego chłopca, który znajduje w wielkiej skarpecie aksamitnego, wypchanego trocinami niewielkiego Królika. Ten ożywa wraz z początkiem Bożego Narodzenia i staje się najważniejszym towarzyszem chłopca. Wraz z nim codziennie odkrywa nowe miejsca, ale także uczy się miłości i zrozumienia. Cennych lekcji  Królikowi udziela Zamszowy Koń – weteran wśród tamtejszych zabawek: “bycie prawdziwym oznacza być kochanym bezwarunkowo, bez względu na upływający czas powodujący bolesne zmiany w wyglądzie”. Książka niezaprzeczalnie wzbudziła we wszystkich bardzo wiele różnych emocji, o których opowiadali na spotkaniu. Wnioskiem, który wyłonił się po omówieniu książki było stwierdzenie, że najważniejsze jest kochać kogoś za jego wnętrze, a nie za to jak wygląda, czy co posiada. Tym bardziej przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia bibliotekarka podkreśliła, że pomimo wielu prezentów, które zapewne otrzymają mali słuchacze to bliskość z rodziną jest najcenniejszym darem.

            Następnie każdy klubowicz wykonał portret misia przy pomocy farb, pędzelków i gąbki. Powstało dzięki temu wiele ciekawych prac, które zostaną dołączone do bibliotecznego konkursu pod hasłem “Mój przyjaciel Miś”.

            Wspólnym zdjęciem zakończyliśmy spotkanie. Udział w zajęciach wzięli uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej w Woźnicach – łącznie 8 osób.

Skip to content