Dnia 29.03.23 roku w czytelni Biblioteki Publicznej w Mikołajkach odbyło się comiesięczne spotkanie Mikołajskiego Klubu Poezji.

Tym razem członkowie Klubu mieli przygotować dowolne wiersze, które są bliskie ich sercu. Okazało się jednak, że większości klubowiczom w duszy zagościła wiosna.

Ewa Kossewska przeczytała piękny wiersz o tej porze roku, Halinka Napieracz przedstawiła utwór Jana Kasprowicza, Stasia Auksztulewicz pokazała wiosnę oczami Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jan Gołębiewski zaprezentował dwa nowe, napisane przez siebie utwory poetyckie, a Łarysa Kamińska przypomniała wiosenne wiersze naszych lokalnych poetów: Halinki Ludwikowskiej i Irenki Kozak.

Z tą porą roku kojarzą się też członkom Klubu Święta Wielkanocne i towarzyszące im duchowe przygotowania, o czym przeczytała Tereska Szymanek, Sabinka Trawińska i Jarek Choromański.

Po chwili zadumy związanej z Wielkanocą, stało się jasne, że czasem trzeba zatrzymać się w pędzie życia i zastanowić nad przemijającym czasem, o czy przeczytała Kasia Włodarska, Ela Borko oraz Irenka Kozak, która jeden ze swoich wierszy poświęciła niedawno zmarłej koleżance Basi Prytko.

      Na zakończenie pani kierownik biblioteki Renata Gawlińska złożyła klubowiczom oraz ich rodzinom świąteczne życzenia i wręczyła prezenty „ od zajączka”: każdy otrzymał przepiękny kolorowy kubek z motywem wiosennej przyrody i ptaków.

      Przy kawie, herbatce, wielkanocnych babkach i czekoladowych jajeczkach, spotkanie upłynęło jednocześnie w atmosferze zadumy, jak i napełniło wszystkich pozytywną wiosenną energią, zmotywowało do działania i natchnęło weną twórczą.

      Miłośników poezji i piszących „do szuflady” zapraszamy na spotkanie za miesiąc. Czekamy na Was. Do zobaczenia!

Tekst napisała Katarzyna Włodarska

Skip to content