15 września Biblioteka Publiczno-Szkolna M i G Mikołajki Filia w Baranowie gościła panie Anną Dodą i Sylwią Wierzbicką z grupą z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Dzień Kropki . Zajęcia z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki – święta kreatywności , odwagi i zabawy . Dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Baranowie przygotowały wspaniałe kropkowe czapeczki samodzielnie wykonane i przyozdobione oraz cudowną biedronkę z wieloma kropkami . Uczestnicy spotkania wysłuchały opowiadania Petra H.Reynodsa “Kropka” czytała pani Iwona Ałaj .

Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day) obchodzimy 15 września. Choć często skupiamy się na kolorowych strojach w kropki, nie o strój tego dnia chodzi. To święto kreatywności, dzień, w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów, pasji. Tego dnia nauczyciele angażują dzieci w zajęcia, które pomogą im odkryć mocne strony i dadzą im odwagę, by powiedzieć o tym światu.

Historia Dnia Kropki

Początek tej historii ma miejsce w 2003 roku, kiedy to do amerykańskich księgarni trafiła książka pt. „Kropka”. To historia Vashti, która na lekcji plastyki dochodzi do wniosku, że niczego nie potrafi. Wszystkie dzieci stworzyły piękne prace, a ona jedna nie potrafiła wymyślić nic interesującego. Z pomocą przyszła nauczycielka, która zachęciła ją do działania: Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie.

Skip to content