Od 4 maja 2020 Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Mikołajkach będzie otwarta dla czytelników od poniedziałku do soboty.

Regulamin korzystania z zasobów bibliotecznych podczas epidemii:

W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, podczas trwania epidemii COVID – 19 Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Mikołajkach wprowadza następujące zasady korzystania z biblioteki:

1. Ze względu na metraż biblioteki, w jednym oddziale może przebywać tylko jeden  Czytelnik.  Wyjątek stanowi osoba z niepełnoletnim dzieckiem.

2. Użytkownik może przebywać w bibliotece maksymalnie 10 minut.

3. Przed wejściem do biblioteki Czytelnik powinien zdezynfekować ręce używając środka umieszczonego przy wejściu oraz założyć rękawiczki.

4. W bibliotece Czytelnik jest zobowiązany przebywać w maseczce.

5. Zwrócone przez Czytelników książki będą poddane 10 – dniowej kwarantannie. Z tego względu prosimy o cierpliwość osoby oczekującej na rezerwacje.

6. W celu jak największego ograniczenia kontaktu prosimy o dokonywanie rezerwacji drogą elektroniczną lub telefoniczną – istnieje możliwość odbioru poza kolejnością. ( telefon – 874216146 lub 606324487

7. Nie ma możliwości korzystania z komputerów oraz prasy.

8. Jeżeli potrzebują Państwo wydruku prosimy o przesłanie pliku na adres [email protected] w treści wiadomości prosimy wpisać wydruk. Po dokonaniu wydruku powiadomimy Państwa o możliwości odbioru.

9. Nadal funkcjonować będzie usługa  Książka na telefon dla osób starszych i niepełnosprawnych, którzy nie mają możliwości przybyć do biblioteki.

Skip to content