Dnia 26.10.2022 o godzinie 9:30 w sali lekcyjnej Szkoły Podstawowej im Marii Konopnickiej w Olszewie odbyła się impreza czytelnicza pod hasłem „Ogólnopolskie Urodziny Kubusia Puchatka”. W obchodach udział wzięły dzieci z Oddziału Przedszkolnego.

Po przywitaniu wszystkich dzieci, bibliotekarka przedstawiła zgromadzonym historię powstania książki o najsłynniejszym dziecięcym misiu, w oparciu o przygotowane ilustracje.  Następnie, aby wprowadzić świąteczny nastrój, dzieciom rozdane zostały urodzinowe czapeczki,. Kolejnym elementem było odczytanie przez bibliotekarkę opowiadania z książki Natalii Usenko “Kubusiowe urodzinki”. Po czytaniu przyszedł czas na przygotowaną zabawę taneczno – ruchową pod tytułem “Gdy poczujesz szczęścia smak…”, w której dzieci bardzo chętnie wzięły udział. Nie zabrakło zgadywanek, mających na celu sprawdzenie znajomości pozostałych bohaterów z opowiadań Milne. Zadaniem każdego dziecka było wylosowanie karteczki z liczbą, oraz odgadnięcie, którego z bohaterów ze Stumilowego Lasu dana ilustracja z wylosowanym numerem  może reprezentować. Dzieci, w różnym stopniu, poradziły sobie z tym zadaniem.

Następnie zgromadzeni składali życzenia sędziwemu już misiowi, a przy odśpiewywaniu “Sto lat” wniesiony został urodzinowy tort.

Po wspólnej konsumpcji bibliotekarka odczytała list od Kubusia Puchatka skierowany do dzieci, w którym serdecznie dziękuje za wspólne świętowanie, zaprasza do odwiedzin biblioteki, a także informuje o małych niespodziankach specjalnie przygotowanych dla świętujących. Wręczeniem upominków dzieciom oraz pamiątkowymi zdjęciami zakończyliśmy tegoroczne obchody 96 urodzin Kubusia Puchatka.

Organizatorem była Anna Ciszewska – bibliotekarka z Biblioteki Publicznej filii Woźnice.

W spotkaniu uczestniczyło łącznie 8 osób.

Skip to content