Bibliotekarka z Biblioteki Publiczno – Szkolna filia Woźnice – Anna Ciszewska, po raz kolejny przeprowadziła zajęcia z młodzieżą, w ramach akcji społecznej zainicjowanej przez Fundację Orange pod hasłem #jestnaswiecej, której celem jest zwrócenie uwagi na problem hejtu i obraźliwych komentarzy w sieci.

W związku z powyższym 21 września 2022 od 10:50 trwały zajęcia edukacyjne z młodzieżą z klasy VI i VIIIa ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Olszewie.

Na zajęciach uczestnicy definiowali pojęcie hejtu, a także dowiadywali się jak skutecznie na niego reagować.  Samodzielnie szukali sposobów reagowania na to negatywne zjawisko.  Przypomniany został numer telefonu zaufania, pod który mogą zadzwonić z nurtującym ich problemem.

Podkreślone zostało to, iż bardzo istotne jest reagowanie na hejt w sposób przemyślany, aby nie doprowadzić do jego eskalacji.

Młodzież została zaproszona do odwiedzin strony Fundacji Orange jestnaswiecej.pl, stworzonej specjalnie na potrzeby opisywanej akcji.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pomarańczową sznurówkę – symbol akcji #jestnaswiecej, w celu pokazanie, że również jesteśmy przeciwko hejtowi. Pamiątkowymi zdjęciami oraz słodkimi niespodziankami zakończyliśmy spotkanie.

Zajęcia przeprowadzone zostały w oparciu o scenariusz nadesłany z Fundacji Orange. W zajęciach udział wzięło łącznie 18 osób

Skip to content