Dnia 28.04.2023 o godzinie 9:00 w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Olszewie odbyło się spotkanie bibliotekarki z Biblioteki Publicznej filii Woźnice z dziećmi z oddziału przedszkolnego, w ramach akcji pod hasłem “Czytelnicze piąteczki dla dzieci z zeróweczki”.

            Tym razem wstępem do spotkania była krótka pogadanka dotycząca marzeń – wspólne zdefiniowanie pojęcia oraz rozmowa na temat marzeń samych uczestników. Następnie bibliotekarka odczytała dzieciom tekst z przepięknie ilustrowanej książki Roicio Bonilli “Najwyższa na świecie wieża z książek” – wzruszającej opowieści o sile wyobraźni i magii czytania. O tym, że dzięki książkom trafiamy do miejsc, których nie znamy, i jesteśmy w stanie robić rzeczy, o których marzyliśmy, lub o jakich nawet nam się nie śniło.  Po czytaniu dzieci zaproszone zostały do wykonania ilustracji. Zadaniem uczestników było dokończenie okładki swojej ulubionej bajki na przygotowanych szablonach.

            Wspólnym zdjęciem oraz wręczeniem słodkości za kreatywną pracę zakończyliśmy spotkanie. Spotkanie było także okazją do rozdania nagród zwycięzcom konkursu pod hasłem “Kolorowa Wielkanoc” oraz podziękowaniu wszystkim uczestnikom oraz osobom zaangażowanym w sprawne przeprowadznie konkursu.

          

            Organizatorkami spotkania były Anna Ciszewska oraz Zofia Rokojżo.

Skip to content