Zapraszamy na koncert Jarosława Chojnackiego pt.: “Horyzont zdarzeń”.14 lutego 2022 r. (poniedziałek) o godz. 18:00 w Centrum Kultury “kłobuk” (ul. Kolejowa 6).

WSTĘP WOLNY

1. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja – zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/…/wytyczne-dla-organizatorow-imprez…;
🎟️🎟️🎟️🎟️🎟️🎟️🎟️🎟️
2. Rejestracji dokonać można online:
https://ckklobuk.pl/…/horyzont-zdarzen-jaroslaw-chojnacki/
🎟️🎟️🎟️🎟️🎟️🎟️🎟️🎟️

Jarosław Chojnacki swoją działalność artystyczną rozpoczął na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Na początku grał i śpiewał pieśni religijne w chrześcijańskich kościołach. Równolegle komponował muzykę do klasycznych wierszy tak znakomitych poetów jak: Adam Asnyk, Anna Achmatowa, Julian Tuwim, Stanisław Grochowiak czy Federico Garcia Lorca. Wybrane przez Jarosława Chojnackiego wiersze to klasyka poezji. Połączenie ich z muzyką i interpretacją wokalną umieściły Chojnackiego w gatunku muzycznym, jakim jest piosenka poetycka, czy też poezja śpiewana.

W 1996 roku Jarosław Chojnacki został zakwalifikowany do udziału w Olsztyńskich Spotkaniach Zamkowych – „ Śpiewajmy Poezję”. Otrzymał wówczas nieoficjalne wyróżnienie i zaproszenie do koncertu galowego. Od tego momentu można uznać, że artysta zaczął grać i śpiewać zawodowo, bowiem nie występował już tylko w konkursach, ale dzięki bogatemu repertuarowi zaczął koncertować zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Po czterech latach nieprzerwanych sukcesów festiwalowych, Jarosław wraz z autorem wierszy, Krzysztofem Cezarym Buszmanem, zaczęli przygotowania do nagrania płyty pt. ZABIJANIE CZASU. Została ona wydana w 2003 roku przez Polskie Radio, a w 2010 roku, nakładem wydawnictwa fonograficznego „SOLITON”, ukazała się reedycja płyty.
Twórczość Jarosława Chojnackiego to nie tylko koncerty. Jego głos i muzyka wykorzystywane są w filmach, między innymi w dokumencie o wybitnym poecie Krzysztofie Karasku i fabularnej produkcji w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego pt. „Małopole, czyli świat”, a także w spektaklach teatralnych, musicalach, widowiskach multimedialnych i teledyskach. Obecnie mieszka i tworzy na Mazurach.

UWAGA: ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA.
CK “Kłobuk” zastrzega sobie prawo odmówienia wstępu osobom, ponad przewidziany limit dostępnych miejsc. Limity nie obowiązują osób, które dobrowolnie okażą certyfikat dotyczący szczepienia przeciw COVID-19. Obowiązują pozostałe wytyczne sanitarne zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia. 

Skip to content