Już od kilku lat Biblioteka Publiczno – Szkolna filia Woźnice włącza się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Tym razem postanowiliśmy miesiąc luty poświecić na promocję tej niezwykle istotnej kwestii, jaką jest umiejętne korzystanie z tego potężnego medium i zorganizować spotkania z dziećmi, aby przypomnieć i utrwalić zasady bezpieczeństwa, gdyż uważamy, że o bezpieczeństwie nigdy za wiele 😉 Już planujemy spotkania z najmłodszymi uczniami ze Szkoły Podstawowej w Woźnicach, a relacje z nich umieszczać będziemy systematycznie na stronie.

Przypomnijmy….Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Skip to content