W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki, święta kreatywności i nieszablonowego myślenia, członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci mieli możliwość wspólnego uczczenia tego dnia wesołym  spotkaniem w bibliotece. Przewodnim elementem spotkania była głośno odczytana przez moderatorkę książka P.H. Reynoldsa “Kropka”. Dzięki pogadance oraz stworzeniu “Mapy talentów” klubowicze mogli opowiedzieć innym o swoich talentach.

Następnie zgromadzeni zaproszeni zostali do stworzenia “Kropkowego drzewa” –  każdy uczeń namalował na przygotowanej kartce swoją niepowtarzalną kropkę, przy hymnie Dnia Kropki – piosence specjalnie stworzonej na to święto, którą następnie wyciął i przykleił na szablon z drzewem przygotowany przez bibliotekarkę.

Nie zbrakło także uwielbianej przez dzieci zabawy w “Główka zgaduje, co obrazek pokazuje”, a także słodkiej niespodzianki i obrazka typu “Połącz kroki”.

Wspólnym zdjęciem zakończyliśmy tegoroczne obchody. Powstałe podczas zajęć “Kropkowe drzewo” można podziwiać na wystawce w Bibliotece Publiczno – Szkolnej filii Woźnice. Organizatorką spotkania była Anna Ciszewska.

Skip to content