Apetyt na czekoladę wciąż rośnie, a wartość polskiego rynku słodyczy czekoladowych wynosi już ponad 7,6 mld zł. 12 kwietnia obchodzimy jej święto – Dzień Czekolady. Czekolada obchodzi swoje święto kilka razy w roku m.in. 12 kwietnia, 7 lipca i 4 września. Statystyczny Polak zjada ponad 5 kg wyrobów z kakao rocznie.

Biblioteka Publiczno-Szkolna M i G Mikołajki Filia w Baranowie proponuje on line dla Klubowiczów DKK z okazji Dnia Czekolady książki o czekoladzie w roli głównej :

Gorzka czekolada I inne ważne opowiadania o ważnych sprawach - Praca  zbiorowa - Ceny i opinie - Ceneo.pl

Opowiadanie o mądrości napisał zaś związany od lat z Fundacją Andrzej Maleszka, niezwykle popularny i lubiany autor bestsellerów dla dzieci i znakomity reżyser.Niewiele jest książek tak poważnie traktujących młodego czytelnika. Znakomicie napisana, świetnie zilustrowana – śmieszy i wzrusza, rozczula i skłania do refleksji, prowokuje do sporów i dyskusji. Na pewno nie jeden nastolatek będzie identyfikował się z bohaterami „Gorzkiej czekolady” – Kacprem, któremu tak trudno zdobyć się na odwagę, nastoletnią właścicielką wielorasowego psa Kufla, której życie będzie o wiele prostsze, gdy przestanie notorycznie kłamać, Jackiem i Marcinem, którzy zupełnie inaczej oceniają, co to szczęście, a co pech. 

Opowieść o czasie, który wszystko zmienia, o lękach, marzeniach, tęsknocie, a przede wszystkim – o miłości. Jej bohaterowie – siedmioletni Dawid i Monika – przeżywają problemy zbyt trudne na swój wiek. Radzą sobie z nimi, oswajając rzeczywistość na swój dziecięcy sposób.

Charlie i fabryka czekolady – amerykańsko-brytyjski film fabularny z 2005 roku. Jest to druga ekranizacja książki Roalda Dahla. Dzieło często współpracującego ze sobą tria: Tim Burton, Johnny Depp oraz Danny Elfman.

Propozycja dla klubowiczów Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy bibliotece. Książki dostępne w bibliotece .

Skip to content